W ubiegłą sobotę, tj. 30.09.2017 r. na Jeziorze Gorzyńskim odbyły się zawody wędkarskie. Frekwencja była porównywalna do tej z zeszłego roku, ponieważ w zawodach wzięły udział aż 22 pary. Zawodnicy łowili z łodzi przez ok. 4 godziny, a po dopłynięciu na brzeg, wszystkie ryby zostały dokładnie zmierzone i zważone.
W tym roku dla wędkarzy, poza nagrodami za uzyskanie miejsca na podium, przewidziano dodatkowe bonusy. Sołtys Gorzynia, a zarazem Prezes Stowarzyszenia Gorzyń 600 pan Jarosław Grzelachowski, ufundował nagrodę za największego złowionego okonia. Natomiast Dyrektor ZDTPPiA w Muchocinie sfinansował dodatkowo wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika zawodów oraz nagrodę specjalną – losowanie zezwolenia na wszystkie wody należące do zakładu doświadczalnego.
Zwycięzcy o Puchar Dyrektora ZDTPPiA w kategorii „Najwięcej złowionych ryb”:
I miejsce: Paweł Przewoźny i Krzysztof Fincer (7160 pkt.)
II miejsce: Jarosław Gerfling i Przemysław Pośpieszny (3060 pkt.)
III miejsce: Franciszek Hercyk i Daniel Hercyk (2405 pkt.)
Nagroda od Stowarzyszenia Gorzyń 600 w kategorii „Największy złowiony okoń” trafiła do pana Pawła Przewoźnego z miejsca pierwszego, który mógł się pochwalić okoniem o wadze 940 g. Zawodnicy z drugiego miejsca złowili z kolei największego szczupaka, który ważył 3,06 kg.
Natomiast losowanie numeru zawodnika, który otrzymał zezwolenie na wszystkie nasze jeziora trafiło do pana Dawida Nowaka. W tym przypadku liczba 29. okazała się szczęśliwa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z minionego wydarzenia.
Relację z tegorocznej edychji imprezy można obejrzeć również tutaj: KLIK
Zawodnicy odbili od brzegów Jeziora Gorzyńskiego o godz. 9.00.
Do brzegu z rybami dopłynęło 14 par, jednakże na wszystkich czekał w Rybakówce ciepły posiłek. Wręczenie nagród odbyło się przy udziale dr hab. Jana Mazurkiewicza i współorganizatora zawodów, pana Jarosława Grzelachowskiego.
Zwycięzcy zawodów wędkarskich: Paweł Przewoźny i Krzysztof Fincer (7160 pkt.) oraz nagrodzony okoń (940 g).
Zdobywcy drugiego miejsca:  Jarosław Gerfling i Przemysław Pośpieszny (3060 pkt.) oraz największy szczupak (3,06 kg).
Trzecie miejsce na podium zajęli Franciszek Hercyk i Daniel Hercyk (2405 pkt.).
Nagrodę za największego okonia wręczył sołtys Gorzynia, pan Jarosław Grzelachowski. Nagrodzono również najmłodszego zawodnika.
Pamiątkowe zdjęcia wraz z wszystkimi zawodnikami oraz zwycięzcami. Zapraszamy za rok!