Miło nam poinformować, iż w ostatnim półroczu nawiązaliśmy współpracę z Fundacją „Srebrna Tajga”, zajmującą się ochroną i certyfikacją lasów, koncepcją lasów modelowych, zrównoważoną gospodarką leśną, ale także zarządzaniem zlewniami rzek. Fundacja „Srebrna Tajga” (Komi Regional Non-Profit Foundation „Silver Taiga”) posiada swą siedzibę w mieście Syktyvkar, znajdującym się na terenie Republiki Komi, położonej w północnej części Rosji.
komi-logo
W maju mieliśmy przyjemność gościć kilku przedstawicieli wspomnianej Fundacji w ramach szkolenia z ekologii wód płynących i stojących, zagadnień z ochrony gatunkowej fauny i flory oraz oznaczania najważniejszych grup organizmów wodnych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową relacją ze szkolenia, umieszczoną na stronie internetowej Fundacji silvertaiga.ru pod tym odnośnikiem: KLIK

Poniżej zespół badaczy z Fundacji „Srebrna Tajga”:
od frontu: Yury Pautov, Alexander Borovlyov, Nikolay Shuktomov (po lewej), Nikolay Shilov (po prawej).
Pamiętkowe zdjęcie z Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach gdzie prelekcję przeprowadził dr Kamil Szpotkowski:
od prawej: Yury Pautov, Alexander Borovlyov, mgr Lilianna Hoffmann, dr Janusz Golski, dr Kamil Szpotkowski; powyżej, od prawej: Nikolay Shilov, Nikolay Shuktomov i dr hab. Jan Mazurkiewicz.
Pracownicy „Srebrnej Tajgi” podczas pobierania materiału do badań:
Nikolay Shuktomov oraz Nikolay Shilov wraz z dr Januszem Golskim analizują próbkę bentosu: